O nas

Przez wiele , wiele lat marzyłam o psie rasy Flat Coated Retriever !

Niestety przez długi czas odkładaliśmy decyzję o zakupie szczeniaka . Rodziły nam się dzieci (mamy ich troje), budowaliśmy dom , zbieraliśmy informację o rasie , hodowlach , zdrowiu , zawodach, wystawach czy szkoleniach. W między czasie przypadkiem do naszego domu trafiła pięciomiesięczna „TANIA „ suka w typie Ca De Bou  .Wydawało mi się wtedy ,że los zesłał mi najbrzydszego psa na całym świecie , kompletnie nie pasującego do naszej rodziny – pomyliłam się ! Od pierwszej chwili jednak zakochaliśmy się w niej , podbiła nasze serca wspaniałym usposobieniem , wzorcowym charakterem , cudownym pyskiem i niezwykłymi bardzo inteligentnymi oczami. Delikatna i bardzo opiekuńcza w stosunku do dzieci . Zawsze gotowa do przyjęcia nowych członków rodziny. Doskonale tolerująca gości i zawsze chętna do przytulania. Teraz Tania ma już dziewięć lat -jest w doskonałej kondycji i nie jestem w stanie wyobrazić sobie naszego domu bez niej !!!

W 2013 roku w lipcu w hodowli Compendio  przyszły na świat szczenięta FCR . I udało się !!! Do naszego domu trafiła „ LUNA „ ( Compendio MISS LUNA) moja doskonała , idealna , oddana suka. Nigdy nawet nie wyobrażałam sobie ,że mogą powstać aż tak silne więzi pomiędzy człowiekiem i psem. Niezwykle inteligentny maluch trafił od razu do naszych serc i do naszego łóżka . Kiedy Luna miała 10 tygodni rozpoczęliśmy pierwsze dla niej jak i dla nas szkolenia. Nigdy wcześniej nie przypuszczałabym ile satysfakcji może dać taka praca z psem. Po jakim czasie zaczęliśmy jeździć z nią na zawody Rally-o , na zawody dla Retrieverów czy na wystawy . Razem z Luną nauczyłam się wielu nowych rzeczy i poznałam wielu wspaniałych ludzi . Dziś wiem ,że rozumiemy się w wielu przypadkach bez słów czy gestów wystarczy wzrok , jedno spojrzenie i jest w pełnej gotowości. Jest moim cieniem , nawet w domu nie odstępuje mnie na krok . Dla mnie to pies doskonały !

 

A może jeszcze jeden Flat w domu ? Dlaczego by nie ? Z tą decyzją czekaliśmy ponad cztery lata . Wszelkie badania , wpis „ suka hodowlana” , szukanie odpowiedniego reproduktora. Dla początkujących hodowców nie wszystko jest takie proste i zrozumiałe . Jednak w naszej hodowli szczególną uwagę zwracam na zdrowie ,eksterier , charakter i socjalizacje. Nasze psy mieszkają z nami w domu , jeżdżą z nami na wakacje są po prostu członkami naszej rodziny . Tworzymy razem bardzo zgrane stado. Mam nadzieję że znowu się udało i w najbliższym czasie rodzina nam się powiększy .

                                                                                                                       Marzenia się spełniają

                                                                                                                                   Monika